Pokaż menu

+48 22 851 23 23 Zarezerwuj stolik Kontakt

PL / EN

#TexMexWednesday – Chorizo z ziemniakiem i serem

25 października 2017

 

 

 

Jesień zawitała nie tylko za oknami, ale również w naszej restauracji, a dokładniej w menu specjalnym! Od niedawna możecie smakować dań przygotowanych wyjątkowo na okres jesienny, wykorzystując sezonowe produkty i łącząc w wyśmienite kombinacje smakowe wykreowaliśmy sześć niesamowitych potraw. Niektóre z nich tak jak Chorizo z ziemniakiem i serem mogą bardzo Was zaskoczyć.

Chorizo to tradycyjna kiełbasa hiszpańska robiona z wieprzowiny, jednakże znacznie różniąca się od klasycznej polskiej wersji. Po pierwsze mięso ma specyficzny, zazwyczaj pikantny smak, ale również bardzo wyrazisty zapach. Powoduje to słodka papryka, która jest wędzona i suszona – pimentón,  wykorzystywana do przyprawiania mięsa, wyróżniająca się unikalnym, lekko dymnym smakiem. Istnieje wiele rodzajów Chorizo jednak najbardziej znane to Chorizo surowe – Sarta i Fresco oraz suszone – Iberico. Wszystkie kiełbaski różnią się między sobą stopniem zmielenia mięsa, pikantnością i wielkością. Chorizo jest bardzo często spotykane w wielu daniach kuchni meksykańskiej, a przez mieszkańców Meksyku jest wręcz uwielbiane.

W naszej wersji Chorizo zapiekane jest wraz z ziemniakami i serem co daje wyśmienite połączenie z chrustem kukurydzianym, którym wykańczamy danie. Kiełbaskę chorizo można pokroić w kostkę i podsmażyć na patelni, następnie ułożyć w foremce do pieczenia wraz z ziemniaczkami i papryką. Dodatkowo z doświadczenia wiemy, iż najlepiej do tego typu zapiekanek najlepiej jest używać sera mozzarella i cheddar, dzięki czemu danie będzie istnie rozpływać się w ustach.

Ulubieńcy pikantnej kuchni meksykańskiej mogą regulować poziom ostrości już w momencie wybrania odpowiedniego chorizo. Dodatkowo smak wzbogacić możemy w pikantne papryczki jalapeño. Całość zapiekamy i wykańczamy chrustem kukurydzianym oraz śmietaną.

Potrawa ta jest prosta i bardzo smaczna. Idealnie wpasowuje się w kolację ze znajomymi bądź rodziną. Trzeba podkreślić, iż jest to naszym zdaniem najlepsza wersja dania, w którym wykorzystuje się kiełbaskę chorizo. Zapraszamy do próbowania!

 

+48 22 851 23 23 Zarezerwuj stolik Kontakt