Pokaż menu

+48 22 851 23 23 Zarezerwuj stolik Kontakt

PL / EN

Latino Party w Blue Cactus

31 sierpnia 2017

 

Chcemy pokazać innym jak piękny jest taniec i jak świetnie mogą się bawić. Chcemy, żeby wiedzieli, że istnieje taka społeczność, gdzie bliskość z drugim człowiekiem to coś normalnego i przyjemnego. To takie proste, wystarczy tylko kilka zajęć z nami, by móc się bawić i spędzać aktywnie czas w Warszawie – stolicy bachaty sensual.

– Ada i Dawid.

Od niedawna w Stolicy, a dokładniej w restauracji Blue Cactus macie okazję nie tylko cieszyć się wyśmienitą kuchnią teksańsko – meksykańską, ale również przenieść się do egzotycznych rytmów latino! – rozgrzewając parkiet gorącą bachatą i salsą.

 

Zapewne mieliście już okazje poznać Adę i Dawida, którzy z dużym entuzjazmem i energią prowadzą dla Was zajęcia z bachaty i salsy. Nowe umiejętności taneczne możecie wykorzystać podczas zabawy w rytmie hiszpańskiej muzyki latino w naszym klubie Iguana.

 

Chcielibyśmy przedstawić Wam głównych pomysłodawców cyklicznych imprez – Dawida i Adę, którzy swoją pasję i umiłowanie do tańca przynieśli do Blue Cactusa.

 

Dzisiaj dzielą się z nami swoją pasją do tańca, opowiadają nam o swojej historii oraz o swoich początkach, momencie w którym się spotkali oraz pasji, która całkowicie odmieniła ich życie.

 

Ada Drozdowicz – Intensywnie tańczę od kiedy zaczęłam sama zarabiać, aby móc uczestniczyć w zajęciach tanecznych czyli od 2007 roku. Rozpoczęłam od disco dance oraz modern jazzu.

 

Uwielbiałam spędzać czas na sali. Kiedy przeprowadziłam się do Warszawy aby rozpocząć studia, wtedy poznałam moją pierwszą miłość – salsę. Po 2 latach intensywnej nauki zostałam instruktorem w jednej z warszawskich szkół tańca. Po pewnym czasie moje serce skradła bachata i tak już zostało. Uwielbiam te 2 techniki, głównie przez to, że dostarczają mnóstwa emocji, czuję się w nich bardzo kobieco co jest dla mnie bardzo naturalnym środowiskiem.

 

Obecnie swoją wiedzę przekazuję największych szkołach tańca w Warszawie. Ostatnio miałam możliwość zdobycia finałowego miejsca na międzynarodowym konkursie bachaty w 2017 (Warsaw Bachata Social Competition).

 

Prowadzę zajęcia z salsy liniowej, bachaty sensual oraz moje ukochane zajęcia solo oraz ladies stylingu. Traktuje te zajęcia nie tylko, jako naukę kroków, ale głównie, jako sposób podkreślenia swego charakteru i indywidualnego stylu, wyrażenia siebie poprzez ruch. Na zajęciach ważne jest dla mnie aby uczyć prawidłowego wykonywania ruchu, dzielić się charyzmą i miłością do tańca, pokazywać jak taniec jest przydatny do osiągnięcia dobrego samopoczucia oraz jak można poprzez niego integrować ludzi.

 

Taniec jest dla mnie możliwością pokazania swojej natury i odczuwania w pełni swojej kobiecości! W nim czuje się naturalnie! – podkreśla.

 

Dawid- miłość do bachaty odkrył w 2010 roku, kiedy to całkowicie spontanicznie po raz pierwszy poszedł z bratem na zajęcia  – czułem się jak w innym świecie, panował tam niesamowity klimat, wypełniający to miejsce ludzie byli radośni, pełni energii i pasji, aż wyrywali się na parkiet, nie było momentu bez tańca – mówi Dawid.

 

Od tego momentu rozpoczęła się jego przygoda z tańcem, miłość do bachaty była tak intensywna, że pasja szybko przeobraziła się w profesjonalizm.

 

Bachata stała się moją pasją i myślę, że to sprawiło, że dwukrotnie zostałem zwycięzcą międzynarodowego konkursu bachaty podczas Warsaw Bachata Social Competition – z uśmiechem wyjawił Dawid. Kiedy naprawdę coś kochasz i czerpiesz z tego największa satysfakcję i radość, nie ważne czy robisz to przez długi czy krótki okres czasu, będziesz na właściwym miejscu i będziesz czuł się najlepszy. Dawid pokazuje, że wszystko jest możliwe, niezależnie od czasu. Obecnie przekazuję swoją pasje w 5 największych szkołach salsy i bachaty w Warszawie – dodaje z dumą.

 

  Jak taniec zmienił wasze życie?

Dawid zaśmiał się i bez chwili wątpliwości dodał, że taniec zmienił jego życie na dobre.

Mogłem tak jak inni ludzie pnąc się po szczeblach kariery w wielkiej korporacji, coraz to więcej pracując, zapominając o prawdziwej radości jakie życie ze sobą przynosi. Pewnego dnia powiedziałem – dość! W lutym 2016 roku, rzuciłem pracę na etacie, żeby rozwijać się w tym w czym jestem najlepszy – w tańcu. Bachata stała się całym moim światem, zrozumiałem, że to daje mi najwięcej radości i nie wyobrażam sobie innego życia.

Ada po chwili przyznała mu racje, dodając, iż taniec zawirował całym jej życiem, zmieniając je całkowicie i nieprzerwalnie do dnia dzisiejszego.

Począwszy od aspektów naprawdę przyziemnych takich jak poświęcenie się w 100 % tańcu i rezygnacja z „wyuczonego zawodu” geodety, aż po zmiany wewnętrzne takie jak pewność siebie, świadomość swojej kobiecości i swojego ciała. To wszystko spowodowało, że obecnie głównie zajmuje się pracą z kobietami i pracą nad ich pewnością przez taniec, ponieważ uważam, iż jest to jedna z najskuteczniejszych dróg. Czuję, że teraz w 100% żyję własnym życiem.

 

Do zobaczenia już w SOBOTĘ (02/09), START 20:00 !!

+48 22 851 23 23

 recepcja@bluecactus.pl