Pokaż menu

+48 22 851 23 23 Zarezerwuj stolik Kontakt

PL / EN

#TequilaBlueCactus – KAH

07 listopada 2017

W ofercie restauracji Blue Cactus posiadamy ponad 30 rodzai tequili. Jednym z nich jest KAH – w charakterystycznych butelkach ( ręcznie wykonywanych i malowanych)  – w kształcie czaszek. 

Tequila Kah Reposado

 

Inspiracją do stworzenia butelki Kah Reposado były obrazy diabła pojawiające się w uroczystościach dni zmarłych w Peru. Tradycyjne tańce odprawiane tego dnia mają na celu zdobycie przychylności szatana i zapewnienie bezpieczeństwa górnikom, którzy według dawnych wierzeń Inków, pracując pod ziemią są szczególnie podatni na jego moc. W trakcie trwania obrzędów tequila jest wylewana na ziemię, aby diabeł mógł się napić.

Smak Kah Reposado jest bardzo  intensywny i pełny z przeważającym aromatem agawy. Dzięki 10 miesiącom leżakowania w francuskich beczkach, całość nabiera subtelnych, słodkich nut wanilii i karmelu. 

Tequila Kah Anejo 

Niezwykle oryginalna butelka w kształcie czaszki z biało – czarnymi motywami nawiązuje do praktyki Nikaraguańczyków, którzy świętując dzień zmarłych nie tylko dekorują groby i karmią cukrowe czaszki, ale również bardzo często śpią w grobach swoich zmarłych, co ma na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej między żyjącymi a ich zmarłymi krewnymi.

Trunek o niepowtarzalnym aromacie kawy, czekolady i tytoniu z wyczuwalnymi nutami orientalnych przypraw oraz wanilii. Całość mistrzowsko połączona podczas dwuletniego starzenia w beczkach z białego dębu. Alkohol jest całkowicie koszerny, wyprodukowany bez użycia substancji chemicznych.

 

+48 22 851 23 23 Zarezerwuj stolik Kontakt